VESZPRÉM

2022. MÁJUS 2-8.

NAPI PROGRAMBONTÁS

MÁJUS 2.

hétfő

17:00 Eötvös Károly Megyei Könyvtár, Kisfaludy terem

Szép női szavak ragyogása a Pannontáj felett - vetítőképes irodalmi bemutató női szerzők verseiből a tájról, kötődéseikről, a hazaszeretetről

19:00 Hangvilla, Nagyterem

Gyertyaláng - táncszínházi előadás Trianonra emlékezve

Előadja: Duna Művészegyüttes, Göncöl Zenekar

A belépés ingyenes

MÁJUS 3.

kedd

9:00 - 17:00 Hangvilla, Nagyterem

Új lehetőségek történeti tájakon - Régészeti örökségturizmus és intelligens tájhasználat a 21. században

Konferencia a Magyar Nemzeti Múzeum, a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. és a Vaskori Duna Út Egyesület szervezésében

A konferencia ingyenes, de 2022. április 29-éig regisztrálni szükséges:

Regisztráció itt

19:00 Papírkutya

Mr. Firehand & Jumping Matt duó

MÁJUS 4.

szerda

9:30 - 14:30 Veszprémi Érseki Főiskola

A veszprémi püspökség 1777 - 1850 között - egyháztörténeti konferencia

A rendezvény célja annak bemutatása, hogy az egyházmegye 1777-ben történt felosztását követően hogyan alakult a Dunántúl három megyéjére csökkent területű veszprémi püspökség története

15:00 Városháza, aula

"Színek, fények, formák"

S. Hontai Mária, Varga Judit és Ványa Magdolna kiállításának megnyitója

Köszöntőt mond: Halmay Gábor önkormányzati képviselő

A kiállítást megnyitja: V. dr. Fodor Zsuzsa ny. megyei múzeumigazgató

Közreműködik: Nagy Csaba lantművész

19:00 Papírkutya

Cirkusz-KA

MÁJUS 5.

csütörtök

9:30 - 14:00 MNL Veszprém Megyei Levéltára

Levéltári nap - Újra felfedezett források konferencia

A veszprémi kötődésű előadók olyan történeti forrásokat (visszaemlékezések, naplók, kéziratok, levelek) mutatnak be, amelyek egy időre elfelejtődtek, majd valamilyen okból ismét érdekessé váltak, vagy válhatnának a szélesebb közönség számára is

17:00 Eötvös Károly Megyei Könyvtár, Kisfaludy terem

Kucsera János: Tíz évszázad magyar emlékei Bajorországban - könyvbemutató a Veszprém-Passaui Baráti Társaság Egyesület szervezésében

18:00 VEB 2023 EKF színpad
(Hangvilla előtti tér)

Quiet Chords duó

19:00 Papírkutya

Elsa Valle & Afrocando

20:00 VEB 2023 EKF színpad
(Hangvilla előtti tér)

Kira & Bérces Viktor

22:00 VEB 2023 EKF színpad
(Hangvilla előtti tér)

Sofi & The Funktazi

MÁJUS 6.

péntek

16:00 Kossuth utca

Szobor séta - érdekességek Veszprém köztéri alkotásairól a Művészetek Háza Veszprém szervezésében (találkozó a Három grácia szobránál)

18:00 Óváros színpad
(Óváros tér)

Improgress

18:00 VEB 2023 EKF színpad
(Hangvilla előtti tér)

Swing-swing Együttes

18:00 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

M.C.S. Blues Band

19:00 Veszprémi Petőfi Színház

Mini évad - Mozart! (musical)

További információk: 06-20/772-8200 vagy jegyiroda@petofiszinhaz.hu

19:40 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

Deák Bill Blues Band

20:00 Óváros színpad
(Óváros tér)

Carson Coma

20:00 VEB 2023 EKF színpad
(Hangvilla előtti tér)

Subtones

21:50 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

LGT Emlékzenekar

22:00 Óváros színpad
(Óváros tér)

Vad Fruttik

22:00 VEB 2023 EKF színpad
(Hangvilla előtti tér)

Kéknyúl

MÁJUS 7.

szombat

8:00 Városi gyalogos zarándokutak a Veszprémi Érsekség szervezésében

"A" útvonal: találkozó a Veszprémi Állatkert alsó parkolójánál, útvonal: Betekints-völgy, Margit-romok, Úrkút és Deák Ferenc utca, Óváros tér

"B" útvonal: találkozó az Agóra Veszprém előtt, útvonal: Jutasi út, Fenyves utca, Veszprémi Vár, Óváros tér

9:00 - 18:30 Kossuth utca

Népművészeti kirakodóvásár

10:00 - 18:00 Színházkert

GyereKert - Gyermekfesztivál

Részletes program és bővebb információ

10:00 Óváros színpad
(Óváros tér)

Ünnepi szentmise a Veszprémi Főegyházmegye társvédőszentje, Boldog Gizella ünnepén

Főcelebráns: Palánki Ferenc Debrecen-Nyíregyházi megyéspüspök

Szent Imre-díjak átadása

13:00 - 19:00 FortunArt udvar

WAMP Design Vásár

Ozsváth Gergely ’’Mentha”
Szoborfestés, graffiti & workshop

Gyulai Attila GyulaiART
3D aszfaltfestés, Paint Jam

14:00 FortunArt udvar

Szabadtéri festészeti akció a Művészetek Háza Veszprém szervezésében

Közreműködnek: Tarczy István festőművész és a Tango Misterio Veszprém projekt, aTangó és Mozgásművészeti Egyesület tagjai, Srágli Marietta festőművész, Kelemen Marcell festőművész, Szilágyi Zoé

14:00 - 17:00 KUNSZT!

Ez ám a KUNSZT! Plakát workshop

14:30 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

A Veszprémi Ukrán, Lengyel, Roma és Örmény Nemzetiségi Önkormányzatok műsora

15:00 FortunArt udvar

Irodalmi piknik a Művészetek Háza Veszprém szervezésében

Közreműködő költők: Korinek Janka, Fenyvesi Ottó, Varga Richárd

Moderátor: Kilián László író

15:30 Feltámadt Üdvözítő templom
(Károly-templom)

A II. Balaton-felvidéki, Bakony régió nemzetközi pálinka- és párlatversenyhez kapcsolódóan mise, pálinka áldás, tiszteletbeli pálinka lovag avatás

16:00 FortunArt udvar

VEB 2023 EKF Percek: Borpercek - Borkóstoló Figula Mihállyal (Balatonfüred) és Ifj. Bujdosó Ferenccel (Balatonlelle) - Északi part - Déli part

Moderátor: Mészáros Zoltán

16:30 FortunArt udvar

VEB 2023 EKF Percek: Idén is lesz Magyar Mozgókép Fesztivál!

16:45 FortunArt udvar

VEB 2023 EKF Percek: Hogyan lehet a művészetnek közösségformáló ereje? Ismerjük meg a VEB 2023 Kultháló és Pajta Programját

17:00 FortunArt udvar

VEB 2023 EKF Bor Percek és borkóstoló

17:00 Szent Imre tér - Óváros tér

Történelmi felvonulás

Részt vesz: Pavane Történelmi Tánccsoport, Langaléta Garabonciások, veszprémi városrészeket képviselő csoportok (Cserhát, Dózsaváros, Jeruzsálemhegy, Újtelep, Jutasi lakótelep, Jutaspuszta, Egyetemi városrész, Egry lakótelep, Füredi domb, Szabadság lakótelep, Cholnoky lakótelep, Bakonyalja, Kádárta, Gyulafirátót), Veszprém-Passaui Baráti Társaság Egyesület, Német Nemzetiségi Önkormányzat, Szent István Pálinka Lovagrend (Sóly), Pálinka lovagrendek, egyesületek

17:15 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

Los Orangutanes

17:30 Óváros színpad
(Óváros tér)

A Gizella Napok ünnepi főműsora, a Gizella-díjak átadása

Ünnepi beszédet mond és a Gizella-díjakat átadja: Porga Gyula polgármester

Pál István „Szalonna” és bandája ünnepi koncertje

18:00 VEB 2023 EKF színpad
(Hangvilla előtti tér)

Harcsa Veronika & Gyémánt Bálint

19:40 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

PASO

20:00 VEB 2023 EKF színpad
(Hangvilla előtti tér)

Aranyakkord

21:00 Óváros színpad
(Óváros tér)

Elefánt

21:50 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

KFT

22:00 VEB 2023 EKF színpad
(Hangvilla előtti tér)

Jónás Vera Experiment

23:00 Óváros színpad
(Óváros tér)

Hősök

MÁJUS 8.

vasárnap

9:00 - 18:30 Kossuth utca

Népművészeti kirakodóvásár

10:00 - 18:00 Színházkert

GyereKert - Gyermekfesztivál

Részletes program és bővebb információ

10:30 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

Veszprémi Ifjúsági Fúvószenekar

11:00 - 17:00 FortunArt udvar

Nyitott Műterem ’’2023’’

Baumann Béla, B.Hegedűs Piros, Debreczeny Zoltán, Hamerli Judit, Zámbó Attila

13:00 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

Tárkány Művek

14:00 FortunArt udvar

VEB 2023 EKF Percek: Érdekességek és művészeti csemegék az EKF kerekasztalon

14:45 FortunArt udvar

VEB 2023 EKF Percek: Veszprém belvárosát vissza a veszprémieknek! VEBVELED! és Utcakép Fejlesztési Program sikerei, kihívásai

15:00 Hangvilla, Nagyterem

Német nemzetiségi gála

15:30 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

Kerekes Band

17:15 Cserhát színpad
(Vár Áruház előtti tér)

Parno Graszt

18:00 Megyeháza, Szent István terem

A Gizella Nőikar jubileumi koncertje a Királynék Földjén

Közreműködnek:
Eklekta Énekegyüttes (Budapest), művészeti vezető: Halász Károly
Aba-Nagy Zsuzsanna, hárfa (Ausztria)
Kiss András, zongora

Szólót énekel: Kizlinger Katalin, Kohári Bernadett, Kruppa-Jakab Éva, Nagy Regina

18:00 Veszprémi Petőfi Színház

Mini évad – Ahogy tetszik (vígjáték)

További információk: 06-20/772-8200 vagy jegyiroda@petofiszinhaz.hu

20:00 Papírkutya

Tim Ries (US) - Oláh Kálmán- Balázs Elemér - Orbán György Quartet

A program - és időpontváltoztatás jogát fenntartjuk!

A 2022-es Gizella Napok Összművészeti Fesztivál a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program támogatásával valósul meg.